Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turné už snad brzy odzvoní

Koncerty jsou už zkrátka odepsané. Berte to tak, že po víc než roce už to začne být dost únavné. Připočítejte si k tomu i ty dva, které jsme tu měli, a máte ideální směs na totální opruz. Chápu, spousta z vás nic takového jako mezideskovou pauzu ani nezažila, ale mě se tak moc líbila. Naděje ale naštěstí svítá a to poměrně blízko...

Proto musím zmínit dobrou zprávu, kterou přinesl Mike Shinoda v rozhovoru pro rádio Pulse of Radio.Dává naději všem, kteří doufají v novou desku co nejdříve:

Linkin Park plánují zkrátit mezeru mezi současnou deskou a vydáním té nové. Doufají, že se už nezopakuje čtyřletá pauza, jako mezi Meteorou a Minutes To Midnight. Mike Shinoda řekl, že skupina už během turné nějaká dema nahrála. "Při turné jsem se zastavil i v několika studiích, což jsem nikdy předtím nedělal. Jednou to bylo v Německu, jednou v Praze, několikrát v New Yorku a moc mě to bavilo. Opravdu jsme se snažili a tak doufáme, že bychom mohli novou desku vydat už v příštím roce."

Jo, tohle potěší. Mike Shinoda rocks. :-D Ale vzpomínám si na únor 2005, kdy opět Mike Shinoda ujišťoval, že mají sice nějaké problémy s Warner Bros., ale to jim nezabrání vydat desku do konce roku. Ale co, vydali ji - vydali.
 
- - - - - - - -
 
Dál tu je i ještě mnohem víc potěšující zpráva, pocházející od člena LPU, který měl to štěstí setkat se s Chesterem a Phoenixem během Meet And Greet nového formátu v Hartfordu. Ti mu potvrdili, že kromě koncertů v Číně (to vypadá nadějně) bude Projekt Revolution 2008 jejich poslední turné před novou deskou (jupí).
Ještě se ho také zeptal na stav Dead By Sunrise. Chester sám odhaduje, že by mohl desku vydat někdy na začátku roku 2009, ale nemůže to vědět jistě, protože se může stát ještě spousta věcí třeba ve vydavatelství.
 
- - - - - - - -
 
A pro dnešek poslední informace, která alespoň mě potěšila opravdu hodně. Většinou se totiž o platinových a zlatých oceněních mluví v souvislosti s řadovými deskami, ale tentokrát to bude singl. Shadow Of The Day totiž americká fonografická asociace ocenila platinovou deskou za jeden milión prodaných nosičů. A to jenom v Americe. Škoda, že se tam neřadí i ostatních, protože bych s tím svým rád přispěl. ;-) 

 

Linkin Park v Brně ohromili přesvědčivostí

 

Kapelu Linkin Park přišlo povzbudit asi sedm tisíc diváků, kteří vytvořili senzační atmosféru. foto: PRÁVO/Petr Hloušek

 

Jako místo svého třetího zastavení v Česku si američtí nurockoví Linkin Park vybrali brněnský Velodrom. Přes počáteční pochybnosti se nakonec vytažení koncertu z hlavního města ukázalo být šťastnou volbou. Za velmi slušného počasí přišlo kapelu povzbudit asi sedm tisíc diváků, kteří vytvořili senzační atmosféru.

18. 6. 2008 09:53

Dopomohli jim k tomu přirozeně Linkin Park. Ne tím, že se dostavili, ale tím, v jakém světle se představili. Přes avízované zdravotní problémy kytaristy Brada Delsona, díky kterým zrušili dva víkendové koncerty na festivalech ve Švédsku a Švýcarsku, zahájili v Brně v plné síle. Protože mají v repertoáru hned několik světových hitů a řadu opravdu přesvědčivých moderních rockových kompozic, vydržela vysoko nasazená laťka na svém místě až do finále půldruhahodinového koncertu.

Úvodní One Step Closer připomněla rok 2000 a vydání debutového alba Hybrid Theory. Linkin Park samozřejmě pak nebrali jen pecky z něho (zazněly například Papercut, Crawling, In The End či Points of Authority), nýbrž i z loňského megaúspěšného díla Minutes To Midnight (Given Up, Shadow Of The Day, Leave Out All The Best či Bleed It Out). Aby bylo spravedlnosti učiněno zadost, neopomněli ani kolekci Meteora z roku 2003 (Somewhere I Belong, Numb, Breaking The Habit).

Z rocku a hip-hopu vytěžili maximum

Ve svém zvuku dosáhli současného komerčního maxima, které se dalo vytěžit  z kombinace rocku, metalu a hip-hopu. Jejich prioritou jsou silné melodické skladby s hitovým potenciálem přesahujícím jeden měsíc. Naznačili to už ve vzpomínaném roce 2000, k dokonalé podobě to dotáhli loni.

Kvalita koncertů Linkin Park je přímo závislá na výkonu zpěváka Chestera Benningtona. Jeho vokální linky, velice náročné i trochu zákeřné kvůli nutnosti být prezentovány bez nejmenší chyby, tvoří základní pilíř skladeb. V Brně měl formu výtečnou. V dobrém koncertním zvuku zpíval své party s neskonalou lehkostí a v podstatě bez intonačních úšlapků, nepočítáme-li ty dynamické koncertní.

Přičtěme ještě spolehlivé vokální sparingpartnerství rappera Mika Shinody, uspokojivý výkon celé kapely včetně zvukových dotáček a konstatujme, že brněnský koncert Linkin Park patřil k těm nejpovedenějším, jaké nám letos do Česka přijely zahraniční hvězdy nabídnout. Do výčtu kladů je nutné zařadit i pozoruhodný výkon předskakujících Britů Enter Shikari, kteří ve svém zvuku snoubí numetalovou ostrost s hypnotickými klávesovými plochami. Jejich skladby mají obrovskou dynamiku, zajímavé aranže i hitový lesk. S lepším zvukem si jich jistě užijeme na letošním Rock for People. 

PROJEKT REVOLUTION 2008 (USA)

 

 

 

12.7.2008 - Kanada
Toronto
Edgefest

13.7.2008 - Kanada
Quebec
Quebec Summer Festival

16.7.2008 - Maryland
Mansfield
Tweeter Center

18.7.2008 - Pennsylvania
Burgettstown
Post-Gazette Center

19.7.2008 - New Jersey
Camden
Susquehanna Bank Center

20.7.2008 - Connecticut
Hartford
Dodge Music Center

22.7.2008 - New York
Wantagh
Nikon Beach Theater

23.7.2008 - New Jersey
Holmdel
PNC Bank Arts Center

25.7.2008 - North Carolina
Raleigh
Time Warner Cable Amphitheatre

26.7.2008 - Virginia
Virginia Beach
Verizon Wireless Amphitheatre

27.7.2008 - Virginia
Bristow
Nissan Pavillon

30.7.2008 - North Carolina
Charlotte
Verizon Wireless Amphitheatre

1.8.2008 - Florida
West Palm Beach
Cruzan Amphitheatre

2.8.2008 - Florida
Tampa
Ford Amphitheatre

3.8.2008 - Georgia
Atlanta
Lakewood Amphitheatre

6.8.2008 - New Mexico
Albuquerque
Journal Pavilion

7.8.2008 - Arizona
Phoenix
Cricket Wireless Pavilion

9.8.2008 - California
Mountain View
Shoreline Amphitheatre

10.8.2008 - California
Irvine
Verizon Wireless Amphitheatre

12.8.2008 - Colorado
Greenwood Village
Fiddler's Green Amphiteatre

13.8.2008 - Kansas
Bonner Springs
Capitol Federal Park

15.8.2008 - Ohio
Cincinnati
Riverbend Amphitheatre

16.8.2008 - Wisconsin
East Troy
Alpine Valley Music Theatre

17.8.2008 - Indiana
Noblesville
Verizon Wireless Music Center

19.8.2008 - Ohio
Cuyahoga Falls
Blossom Music Center

21.8.2008 - Montana
St. Louis
Verizon Wireless Amphitheatre

23.8.2008 - Texas
Dallas
Superpages.com Center

24.8.2008 - Texas
The Woodlands
The Cynthia Woods Mitchell Pavilion